OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


I NIEDZIELA ADWENTU

03 grudnia
2023 r.
 


 

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

2. Niech pomocą w dobrym przeżyciu tego świętego czasu będą tradycyjne adwentowe nabożeństwa, czyli Msze roratnie, które w Katedrze odprawiane będą w poniedziałki i środy o 8.00 rano, a we wtorki, czwartki i piątki o 17.00. Ponadto we wszystkie soboty adwentu, w Katedrze sprawowane będą nieszpory adwentowe o 17.15. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W poniedziałek, 4 grudnia, z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia Świętej Barbary, modlimy się szczególnie w intencji ludzi ciężkiej pracy oraz tych, którzy pracy poszukują.

4. W środę 6 grudnia przypada liturgiczne wspomnienie Św. Mikołaja – Współpatrona Katedry. O godz. 12.00 świątecznej Eucharystii przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Ordynariusz. Gorąco zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, szczególnie dzieci.

5. W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. W ten piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu o godz. 17.00 Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa, z udziałem Rodziny Radia Maryja, transmitowana przez Telewizję Trwam w rocznicę powstania Radia Maryja.

6. W przyszłą niedzielę – w drugą niedzielę adwentową będziemy szczególnie się modlić w intencji naszych braci i sióstr katolików na Wschodzie, a także będziemy mogli wspomóc ich naszą ofiarą materialną składaną do skarbony przy wyjściu z Katedry.

7. W zakrystii można nabywać świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. 8. W ramach przygotowania do jubileuszu Diecezji, organizowana jest diecezjalna pielgrzymka do Włoch. Szczegóły w gablotach ogłoszeń i na stronie Diecezji. W

TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 4 grudnia – św. Barbara, dziewica i męczennica, która patronuje osobom ciężko pracującym i narażonym na utratę życia.

W środę, 6 grudnia – św. Mikołaj, biskup Miry, znany z wielkiej hojności i szczodrobliwości. W czwartek, 7 grudnia – św. Ambroży, biskup Mediolanu i doktor Kościoła, kaznodzieja i autor wielu hymnów liturgicznych;


ks. Prałat Stanisław Kotowski Proboszcz
 

 


Copyright © 2006