OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


ZESŁANIE DUCHA   ŚWIĘTEGO

28 maja
2023 r.
 


 

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Duch Święty umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą!

2. Jutro, w poniedziałek, 29 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.

3. W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z wieczorną Eucharystią.

4. W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W Katedrze codziennie o godz. 17.30 będziemy celebrowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

5. W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W Kościele w Polsce jest ono obchodzone od 2013 roku. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. O godz. 17.00 Eucharystia w intencji powołań kapłańskich szczególnie dla naszej Diecezji, a na godz. 20.00 zapraszamy do Katedry na Nieszpory Kapłańskie.

6. Również w najbliższy czwartek Międzynarodowy Dzień Dziecka. Będziemy wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla dzieci, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek w Katedrze całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszo piątkowe po wieczornej Eucharystii. Okazja do Sakramentu Pokuty podczas dyżuru spowiedniczego w dni powszednie od 11.00 do 13.30 i od 14.30 do 17.00 oraz podczas wszystkich Mszy św.

8. W sobotę wspólna modlitwa różańcowa o 11.30 i o 12.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. okazja do przyjęcia szkaplerza.

9. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień dziękczynią.ks. Prałat Stanisław Kotowski Proboszcz
 

 


Copyright © 2006